Publications Office of the EU
Tyskland-Wiesbaden: Rengørings- og sanitetstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Wiesbaden: Rengørings- og sanitetstjenester

  • Offentliggjort
    25/11/2020
  • Frist
    22/12/2020
  • Åbning af tilbuddene
    22/12/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Land Hessen vertreten durch das Hessische Competence Center – Zentrale Beschaffung
Udførelsessted
NUTS code: DE715 Bergstraße
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE715 Bergstraße
Sektor (hoved-CPV)
90900000 Rengørings- og sanitetstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
VG-0437-2020-0345
Beskrivelse

Durchführung der Unterhalts- und Zellendesinfektionsreinigung (Los 1) sowie Glas- und Rahmenreinigung (Los 2) in 3 Objekten in Bensheim, in Zust. für das LBIH Niederlassung Süd.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabe.hessen.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/12/2020 06:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.