Publications Office of the EU
Spanien-Madrid: Pc'er - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Spanien-Madrid: Pc'er

  • Offentliggjort
    15/06/2018
  • Frist
    17/07/2018
  • Åbning af tilbuddene
    24/07/2018
  • Tildelt
    18/09/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Radio Televisión Madrid, S. A. U.
Udførelsessted
NUTS code: ES30 Comunidad de Madrid
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES300 Madrid
Sektor (hoved-CPV)
30213000 Pc'er
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
585,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
579,883.37 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2018/12/IT
Beskrivelse

Suministro, plataformado, instalación y mantenimiento de equipos ofimáticos de RTVM.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Radio Televisión Madrid, S. A. U.
Nationalt registreringsnummer: A87645719
Postadresse: Paseo del Príncipe, 3
By: Pozuelo de Alarcón
NUTS-kode: ES30
Postnummer: 28660
Land: ESP
Hovedadresse: www.telemadrid.es
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/07/2018 18:00
Udførelsessted
CPV-kode

30213000 - Pc'er

80000000 - Uddannelse og undervisning

80500000 - Uddannelsestilbud

Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
585,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
579,883.37 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Econocom Servicios, S. A.
Postadresse: C/ Aragoneses, 7-A
By: Alcobendas
Postnummer: 28108
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.