Publications Office of the EU
Tyskland-Borken: Erhvervsrevalideringsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Borken: Erhvervsrevalideringsvirksomhed

  • Offentliggjort
    24/09/2016
  • Frist
    20/10/2016
  • Åbning af tilbuddene
    21/09/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Kreis Borken
Udførelsessted
NUTS code: DEA34 Borken
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA34 Borken
Sektor (hoved-CPV)
85312510 Erhvervsrevalideringsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
460,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
K-BOR-2016-0026
Beskrivelse

Konzeption und Durchführung einer Maßnahme „Team U25“ für den Nord- und Südkreis nach § 16 Abs. 1 Nr.2 SGB II i.V.m. § 45 Abs. 1 S.1 Nr. 1-3 und 5 SGB III.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Kreis Borken
Postadresse: Burloer Str. 93
By: Borken
NUTS-kode: DEA34
Postnummer: 46325
Land: DEU
Hovedadresse: www.kreis-borken.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/09/2017 09:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.