Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Dele til vanddampturbiner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Warszawa: Dele til vanddampturbiner

  • Offentliggjort
    20/01/2023
  • Frist
    28/02/2023
  • Tildelt
    24/10/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
PGE Energia Ciepła S.A.
Udførelsessted
NUTS code: PL814 Lubelski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Sektor (hoved-CPV)
42113100 Dele til vanddampturbiner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,644,500.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
POST/PEC/PEC/ZSL/01366/2022
Beskrivelse

Przedmiotem Zamówienia są: Sukcesywne dostawy części zamiennych do remontów turbozespołu parowego dla PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: PGE Energia Ciepła S.A.
Nationalt registreringsnummer: KRS: 0000013479
Postadresse: Budynek Skylight, XII p. przy ul. Złotej 59
By: Warszawa
NUTS-kode: PL911
Postnummer: 00-120
Land: POL
Kontaktperson: Andrzej Kamiński
Hovedadresse: www.pgeenergiaciepla.pl
Elektronisk via:
https://swpp2.gkpge.pl/app/demand/notice/public/current/list?USER_MENU_HOVER=currentNoticeList
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,644,500.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ansaldo Energia S.p.A.
Postadresse:
By: GENOVA
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.