Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Udvikling af internet- eller intranetserverapplikationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Oslo: Udvikling af internet- eller intranetserverapplikationer

  • Offentliggjort
    19/05/2023
  • Frist
    21/06/2023
  • Åbning af tilbuddene
    21/06/2023
  • Tildelt
    14/08/2023
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Riksantikvaren
Udførelsessted
NUTS code: NO Norge
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO Norge
Sektor (hoved-CPV)
72422000 Udvikling af internet- eller intranetserverapplikationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,000,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,000,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
23/01580
Beskrivelse

Objective of the tender contest is to enter into an agreement for the purchase of consultancy services for management and further development, for the three WordPress-based websites:
- www.riksantikvaren.no
- RA network (intranett)
- www.kulturminnesok.no
The Directorate for Cultural Heritage is seeking a provider who has experience in managing and developing WordPress systems. The objective of the procurement is to ensure that the Directorate for Cultural Heritage can continue to develop and maintain the three websites in an efficient, cost-saving and future-oriented manner. The websites are in operation and managed and further developed by the Directorate for Cultural Heritage.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Riksantikvaren
Nationalt registreringsnummer: 974 760 819
Postadresse: Dronningens gate 13
By: OSLO
NUTS-kode: NO
Postnummer: 0152
Land: NOR
Kontaktperson: Carl Anders Olsson
Hovedadresse: www.riksantikvaren.no
Elektronisk via:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=364668&B=DFO
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/06/2023 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,000,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
2,000,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dekode Interaktiv AS
Postadresse: Tollbugata 11, 2. etg
By: Oslo
Postnummer: 0152
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.