Publications Office of the EU
Tyskland-Marburg: Opsætning af gipsplader - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Marburg: Opsætning af gipsplader

  • Offentliggjort
    27/01/2023
  • Frist
    07/03/2023
  • Åbning af tilbuddene
    07/03/2023
  • Tildelt
    15/05/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landkreis Marburg-Biedenkopf
Udførelsessted
NUTS code: DE724 Marburg-Biedenkopf
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE724 Marburg-Biedenkopf
Sektor (hoved-CPV)
45324000 Opsætning af gipsplader
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
415,890.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
500,214.84 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2023000358
Beskrivelse

Es wird beabsichtigt am Oberstufengebäude der Gesamtschule Kirchhain, Alfred-Wegener-Schule, eine umfassende Gebäudesanierung durchzuführen. Mit der umfassenden Gebäudesanierung wird neben einer energetischen Sanierung der thermischen Außenhülle, der Haustechnik, ein Brandschutzkonzept umgesetzt. Das zweigeschossige Bestandsgebäude wird bis auf die Rohbaukonstruktion entkernt und an zwei Seiten ca. 9 x 35 m angebaut. Es sind Fundamente für Holzrahmenbaufassaden zu erstellen. Im Gebäude sind Umbauten mit Betonschneidarbeiten auszuführen. Eine angrenzende Pausenhalle wird bis auf die Bodenplatte abgebrochen und neu erstellt.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://bieterzugang.deutsche-evergabe.de/evergabe.bieter/api/external/deeplink/subproject/565d7de6-b4bf-412a-9e3d-666b9e25add9
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/03/2023 10:15
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
415,890.00 EUR
Endelig kontraktværdi
500,214.84 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Akudeck GmbH
Postadresse:
By: Kirchhain
Postnummer: 35274
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.