Publications Office of the EU
Ungarn-Budapest: Databaseprogrampakke - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Ungarn-Budapest: Databaseprogrampakke

  • Offentliggjort
    13/07/2017
  • Frist
    28/08/2017
  • Tildelt
    13/12/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: HU110 Budapest
Sektor (hoved-CPV)
48611000 Databaseprogrampakke
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
22,259,084.00 HUF
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
8,783,990.00 HUF
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet TAR rendszer adatbázisainak üzemeltetéséhez szükséges adatbázis kezelő eszköz biztosítása. A korábbi eljárás során beszerzésre került SW üzemeltetéséhez, menedzseléséhez a meglévő rendszerek licenceit biztosítani kell. A tárgyi eljárás célja ezen a licencek beszerezése 12 hónap gyártói támogatással.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: NISZ – Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Nationalt registreringsnummer: AK10434
Postadresse: Csokonai utca 3.
By: Budapest
NUTS-kode: HU110
Postnummer: 1081
Land: HUN
Kontaktperson: Annus Tímea
Hovedadresse: http://www.nisz.hu
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
22,259,084.00 HUF
Endelig kontraktværdi
8,783,990.00 HUF
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Tigra Kft.
Postadresse: Törökőr u. 2.
By: Budapest
Postnummer: 1145
Land: HUN
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.