Publications Office of the EU
CIS27 – Ny fælles elektronisk patientjournal for CHUV og de anerkendte regionale hospitaler af offentlig interesse i kantonen Vaud - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

CIS27 – Ny fælles elektronisk patientjournal for CHUV og de anerkendte regionale hospitaler af offentlig interesse i kantonen Vaud

  • Offentliggjort
    18/03/2025
  • Frist
    03/04/2025
  • Tildelt
    08/01/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
CHUV - Direction des systèmes d'information
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CH011 Vaud
Sektor (hoved-CPV)
72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
176,470,260.00 CHF
Referencenummer for tilbuddet
00a47b01-8e70-4e99-96aa-3039ba1833bb
Beskrivelse

Dette udbud vedrører en ny fælles elektronisk patientjournal for CHUV (Centre hospitalier universitaire vaudois) og de anerkendte regionale hospitaler af offentlig interesse i kantonen Vaud (Hôpital Riviera Chablais, Établissements Hospitaliers du Nord Vaudois, Groupement Hospitalier de l'Ouest Lémanique, Hôpital Intercantonal de la Broye, Fondation de Nant, Institution de Lavigny, Hôpital de Lavaux, Pôle Santé Pays-d'Enhaut, Pôle Santé Vallée de Joux, Réseau Santé Balcon du Jura og Fondation Rive-Neuve), som er homogen og omfatter alle hospitalsspecialiteter (herunder voksen- og pædiatrisk onkologi, intensiv pleje, nødsituationer), styring af operationsstuer, patient- og ressourceplanlægning, transportstyring og laboratorier samt radiologi.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
tdf-non-av
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Critères d’adjudication
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
176,470,260.00 CHF
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: FR_Epic Systems Corporation
Postadresse:
By: Verona
Postnummer: 53593
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.