Publications Office of the EU
Neubau der A 26 Stade - Hamburg, BA 4, Umbau Hafenbahn Hausbruch-Waltersdorf, Vorbereitung, Bauoberleitung und Überwachung der Baumaßnahme - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Neubau der A 26 Stade - Hamburg, BA 4, Umbau Hafenbahn Hausbruch-Waltersdorf, Vorbereitung, Bauoberleitung und Überwachung der Baumaßnahme

  • Offentliggjort
    03/04/2025
  • Frist
    11/04/2025
  • Åbning af tilbuddene
    11/04/2025
  • Tildelt
    07/05/2025
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
DEGES Deutsche Einheit Fernstraßenplanungs- und -bau GmbH
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE300 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
690,997.75 EUR
Referencenummer for tilbuddet
A706340140
Beskrivelse

Neubau der A 26 Stade - Hamburg, Bauabschnitt 4, Landesgrenze NI/HH - AK HH-Süderelbe Umbau Hafenbahn Hausbruch - Waltersdorf Vorbereitung, Bauoberleitung und Überwachung der Baumaßnahme

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabe.deges.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: tilladte
https://vergabe.deges.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/04/2025 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Preis
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
690,997.75 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: EDB Eisenbahndienstleistungen und Bahntechnik GmbH
Postadresse:
By: Reinbek
Postnummer: 21465
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.