Publications Office of the EU
GR-Atény: Prevence záplav - Výběrová řízení EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tato stránka obsahuje obsah generovaný automaticky pro zlepšení dohledatelnosti a přístupnosti

- označuje kódy CPV vyvozené z textu řízení

GR-Atény: Prevence záplav

  • Udělení zakázky
    29/06/2012
  • Dnes
    01/09/2026
Stav
Udělení zakázky
Druh smlouvy/zakázky
Works
Opětovné zahájení řízení
No
Kupující
Není k dispozici
Místo plnění
NUTS code: Více míst plnění
Sídlo kupujícího
NUTS code: Není k dispozici
Hospodářské odvětví (hlavní CPV)
45246400 Prevence záplav
Celková odhadovaná hodnota zakázky (bez DPH)
10,504,201.68
Celková konečná hodnota zakázky (bez DPH)
5,845,850.68 EUR
Číslo nabídky
Není k dispozici
Popis

Τα έργα που περιλαμβάνονται στην παρούσα εργολαβία είναι αντιπλημμυρικά έργα και έργα ανάσχεσης της διάβρωσης των ορεινών λεκανών για την προστασία των συλλεκτήρων και του λιμναίου περιβάλλοντος (ξερολιθιές, αναβαθμοί, φυτοτεχνικά έργα, συρματόφραγματα, διαμορφώσεις κοίτης και λοιπές παρεμβάσεις) εκτείνονται ανατολικά και βορειοανατολικά της λίμνης Κάρλας και έχουν αφετηρία από τα νότια τον οικισμό της Κάτω Κερασιάς και πέρας στα βόρεια τον οικισμό της Ανάβρας. Οι κύριοι οικισμοί που περιλαμβάνονται στην έκταση των έργων είναι αυτοί της Κάτω Κερασιάς, του Καλαμακίου,της Ανάβρας καθώς και βορειοδυτικά οι οικισμοί του Πλατυκάμπου, της Γλαύκης και της Μέλισσας οι οποίοι ανήκουν στους Νομούς Μαγνησίας και Λαρίσης.
Τα παραπάνω έργα διακρίνονται σε δύο επιμέρους ομάδες.
Ομάδα Α: Πεδινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Ομάδα Β: Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Συνοπτικά για την ομάδα Α ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα πεδινά αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
1) Tην διευθέτηση του χειμάρρου Άμυρου.
2) Την διευθέτηση του ρέματος της Ανάβρας.
3) Τα έργα του ρέματος οικισμού Ανάβρας που διέρχεται μέσα από τον οικισμό της Ανάβρας αποτελούν τη συνέχεια των έργων διευθέτησης του χ. Άμυρου εκ των ανάντη.
4) Τα έργα διαμόρφωσης σταθερής διατομής κοίτης του ρέματος Καλαμακίου
5) Τα έργα διαμόρφωσης διατομής κοίτης στον Κερασιώτη περιλαμβάνουν έργα εντός κοίτης αλλά και τα απαραίτητα συνοδά αντιπλημμυρικά έργα εκτός κοίτης.
6) Την κατασκευή μικρών φραγμάτων υπερχείλισης στην αρδευτική διώρυγα 2Δ και στις αποχετευτικές τάφρους 6Τ και 7Τ
7) Ένα ρουφράκτη στη τάφρο 7Τ
Συνοπτικά για την ομάδα Β ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
Φυτοτεχνικά – αντιδιαβρωτικά έργα σε ορεινές περιοχές των Νομών Λαρίσης και Μαγνησίας που περιλαμβάνουν τα παρακάτω:
1) Πρόκειται για φυτοτεχνικά έργα και μέτρα διαχείρισης με σκοπό την ίδρυση φυτοκοινωνιών ώστε να προστατευθούν οι επιφάνειες αυτές και να ρυθμισθεί η δίαιτα των ρεμάτων και να αξιοποιηθούν τα ύδατα και ο χειμαρρικός χώρος τους.
2) Έργα αργολιθοδομής (μικρού ύψους πεζούλες), πρόκειται για κατασκευή μικρών λιθοφραγμάτων σε μικρές χαραδρώσεις για την αποτροπή της αξονικής διάβρωσης και τη συγκράτηση φερτών υλών.
3) Έργα αναβαθμών, είτε από σκυρόδεμα ως φράγματα βάρους ύψους 2 μέτρων, από σκυρόδεμα, είτε από συρματόπλεκτα κιβώτια με ξερολιθιές - λίθους (σαρζανέτ).

Metoda podání
Není k dispozici
Nabídky lze podat
Not applicable
Informace o veřejné zakázce, rámcové dohodě nebo dynamickém nákupním systému
Není k dispozici
Podmínky pro otevírání nabídek (datum)
Není k dispozici
Způsob zadání zakázky
Lowest price
Odhadovaná hodnota
10,504,201.68
Konečná hodnota zakázky
5,845,850.68 EUR
Přidělení zakázky
Úřední název: Ηλιοχώρα ΑΕ
Poštovní adresa: Μεσογείων 85
Obec: Αθήνα
PSČ: 115 26
Země: GRC
Předběžné informace
Smlouva
Výběr nabídky
Footnote - legal notice

Obsah zveřejněný na této stránce je považován pouze za doplňkovou službu a nemá žádný právní účinek. Orgány Evropské unie nenesou za obsah stránek žádnou odpovědnost. Oficiální znění příslušných oznámení o zadávacím řízení jsou ta, která jsou zveřejněna v dodatku Úředního věstníku Evropské unie a jsou k dispozici v TED. Tato oficiální znění jsou přímo dostupná přes odkazy uvedené na těchto stránkách. Více informací najdete v oznámení o vysvětlitelnosti a odpovědnosti při zadávání veřejných zakázek.