Publications Office of the EU
Autoutilitara transport persoane si marfa necesara pentru lucrari de intretinere - Výběrová řízení EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Autoutilitara transport persoane si marfa necesara pentru lucrari de intretinere

  • Zveřejněno
    07/10/2025
  • Lhůta
    03/11/2025
  • Zrušeno
    16/04/2026
  • Dnes
    31/08/2026
Stav
Zrušeno
Druh smlouvy/zakázky
Supplies
Opětovné zahájení řízení
No
Kupující
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Místo plnění
NUTS code: Více míst plnění
Sídlo kupujícího
NUTS code: RO321 Bucureşti
Hospodářské odvětví (hlavní CPV)
34144700 Užitková vozidla
Celková odhadovaná hodnota zakázky (bez DPH)
942,480.00 RON
Celková konečná hodnota zakázky (bez DPH)
Řízení je ukončeno
Podrobnosti najdete v jednotlivých částech
Počet částí
2
Číslo nabídky
16054368/2025/3413/S13;;16054368/2025/2784/S13
Popis

Produsele ce urmeaza a fi achizitionate, respectiv: Lot nr. 1 – Autoutilitara transport persoane si marfa necesara pentru lucrari de intretinere la CIC-Nod rutier Bascov-CIC Nod Curtea de Arges din cadrul proiectului “Autostrada Sibiu-Pitesti-Sectiunea 5: Curtea de Arges-Pitesti km 92+600-km 122+950” – 2 bucati Lot nr. 2 – Autoutilitara transport persoane si marfa necesara pentru lucrari de intretinere la CIC din cadrul proiectului „Autostrada de Centura Bucuresti Nord km 0+000 – km 52+770” – 2 bucati, sunt necesare pentru cresterea sigurantei lucratorilor proprii si a celorlalti participanti la trafic. A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este: - primul termen este cu 26 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. B. Conform art. 160 alin. 2 din Legea 98/2016, Autoritatea Contractanta stabileste doua termene limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare: - primul termen-limita este cu 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen-limita este cu 12 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In functie de complexitatea solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici, pentru care raspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Autoritatea Contractanta isi rezerva dreptul de a publica raspunsurile la clarificarile respective la al doilea termen stabilit in Documentatia de Atribuire. Termenele de raspuns la clarificari au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea Documentatiei de Atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta. C. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. D. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (www.e-licitatie.ro).

Metoda podání
Elektronicky:
https://www.e-licitatie.ro
Nabídky lze podat
Elektronické podání: vyžadováno
https://www.e-licitatie.ro
Informace o veřejné zakázce, rámcové dohodě nebo dynamickém nákupním systému
Není k dispozici
Podmínky pro otevírání nabídek (datum)
03/11/2025 14:00
Místo plnění
Předběžné informace
Smlouva
Výběr nabídky
Footnote - legal notice

Obsah zveřejněný na této stránce je považován pouze za doplňkovou službu a nemá žádný právní účinek. Orgány Evropské unie nenesou za obsah stránek žádnou odpovědnost. Oficiální znění příslušných oznámení o zadávacím řízení jsou ta, která jsou zveřejněna v dodatku Úředního věstníku Evropské unie a jsou k dispozici v TED. Tato oficiální znění jsou přímo dostupná přes odkazy uvedené na těchto stránkách. Více informací najdete v oznámení o vysvětlitelnosti a odpovědnosti při zadávání veřejných zakázek.