-
Обявено16/07/2026
-
Днес01/09/2026
Помощни инструменти
- указва текст, който е преведен автоматично на вашия език за навигация
Пряко възлагане съгласно член 5, параграф 1 от Регламент (ЕО) No 1370/2007 във връзка с член 108 от GWB на обществена поръчка за услуги съгласно член 3, параграф 1 от Регламент (ЕО) No 1370/2007 относно обществените услуги за пътнически превоз
Допълнителна информация: A) Район Berchtesgadener Land посочва, че за разлика от точка 2.1, настоящото възлагане е вътрешно възлагане съгласно член 5, параграф 1 от Регламент (ЕО) No 1370/2007 във връзка с член 108 от GWB. Когато в него са посочени „конкурентни процедури за възлагане на обществени поръчки (член 5, параграф 3 от Регламент (ЕО) No 1370/2007)“, това е направено само защото не е било технически възможно да се посочи действителният вид процедура. Освен това това предварително уведомление служи за задействане на срока, предвиден в член 8а, параграф 2, второ изречение във връзка с член 12, параграф 6, първо изречение от PBefG по отношение на преходните периоди до вътрешното възлагане на съответните линии. Б) Стартирането на операциите се извършва в съответствие с „Допълнителния документ“, достъпен на адрес https://www.lra-bgl.de/t/das-landratsamt/announcements/details/news/preliminary notice-regular services-bgl-inhousevergabe/ , разпределен по подмрежи и, когато това е предвидено в него, също свързан с линиите в рамките на съответните подмрежи. Това се отнася по-специално за следващите периоди на включване във вътрешното разпределение, преходните периоди и транспортните услуги, отбелязани като незадължителни. За преходните периоди до включването на отделни линии или участъци от линии в предвиденото вътрешно разпределение заявленията могат да се подават в съответствие с „допълнителния документ“ в срока, предвиден в член 8а, параграф 2, второ изречение във връзка с член 12, параграф 6, първо изречение от PBefG. Ако не бъдат подадени заявления за преходните периоди, които могат да бъдат одобрени, районът възлага съответните транспортни услуги чрез обществена поръчка за услуги в съответствие със законовите изисквания и в съответствие със законодателството в областта на обществените поръчки. Освен това това предварително уведомление задейства само крайния срок за подаване на заявления за търговски услуги за тези транспортни услуги, които не са маркирани като незадължителни в съответствие с това предварително уведомление и с „допълнителния документ“ и чието начало на дейността е в рамките на съответния срок съгласно член 8а, параграф 2, второ изречение от PBefG. За транспортните услуги, отбелязани като незадължителни или които трябва да бъдат включени едва на по-късна дата, е запазена допълнителна публикация, по-специално за да се задейства крайният срок за подаване на заявления за самостоятелна стопанска дейност. За подробности вж. раздел „Б.I.1.“ от „Допълнителния документ“, който е достъпен за изтегляне на адрес https://www.lra-bgl.de/t/das-landratsamt/announcements/details/news/preliminary notice- Linienverkehr-bgl-inhousevergabe/. В) Позоваване на крайния срок за подаване на заявления за собствена сметка: Съгласно член 8а, параграф 2, второ изречение във връзка с член 12, параграф 6, първо изречение от PBefG заявлението за издаване на разрешение за частен превоз на моторни превозни средства по редовни линии трябва да бъде подадено до компетентния лицензиращ орган (правителството на Горна Бавария) не по-късно от три месеца след публикуването на предварителното уведомление. Този период се задейства от настоящото предварително уведомление за всички транспортни услуги, обхванати от планираната обществена поръчка, както и за транспортните услуги по време на преходните периоди (вж. точка 2.1, буква Б). Заявления, които не отговарят на изискванията, посочени в настоящото предварително известие и в „допълнителния документ“, или които се отнасят само до частични обезщетения, трябва да бъдат отхвърлени (член 13, параграф 2а, второ изречение от PBefG). Г) Обжалване: Сроковете за започване на производство по преразглеждане са посочени в членове 135 и 160 от GWB. По-специално се посочва срокът за обжалване, предвиден в член 160, параграф 3, първо изречение, точка 4 от GWB. След това молбата за преразглеждане е недопустима, ако са изминали повече от 15 календарни дни след получаване на уведомлението от клиента, че не желае да поправи жалбата. Оплакванията по член 160, параграф 3, първо изречение от GWB се прилагат и по отношение на жалбите за преразглеждане на обявено пряко възлагане на обществени поръчки за услуги (ÖDA) (OLG Düsseldorf, B. с/у 19.2.2020 г. — VII Verg 27/17). Настоящият текст на тези стандарти е достъпен, наред с другото, на уебсайта на Федералното министерство на правосъдието и защитата на потребителите и Федералната служба по правосъдие на следния адрес: https://www.gesetze-im-internet.de/gwb/ (Забележка: Правните текстове, достъпни в интернет, не са официални. Версия. Те могат да бъдат намерени във Федералния държавен вестник (Bundesgesetzblatt), който от 1 януари 2023 г. се публикува изключително по електронен път на платформата за обявяване на федералното правителство (htps://www.recht.bund.de/en/home/home_node.html). Дотогава официалната версия на Федерален държавен вестник се издаваше изключително на хартиен носител). Компетентният орган за процедурата по обжалване/преразглеждане: Правителство на Горна Бавария, Камара за обществени поръчки на Южна Бавария E-mail: vergabekammer.suedbayern@reg-ob.bayern.de, телефон: 089 - 2176-2411, интернет адрес: http://www.regierung.oberbayern.bayern.de/ , Факс: 089 - 2176-2847
Съдържанието, публикувано на тази страница, е само за информационни цели и няма правно действие. Институциите на Съюза не поемат отговорност за това съдържание. Официалните версии на съответните обявления за обществени поръчки са версиите, публикувани в притурката към Официален вестник на Европейския съюз и достъпни в TED. Тези официални текстове са пряко достъпни чрез връзките на настоящата страница. За повече информация, моля, вижте обяснителната бележка за отговорността по отношение на обществените поръчки.