Publications Office of the EU
Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania „PRZEBUDOWA STACJI TRANSFORMATOROWEJ 110/15 kV GPZ BIAŁOGARD” - Обществени поръчки на ЕС
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania „PRZEBUDOWA STACJI TRANSFORMATOROWEJ 110/15 kV GPZ BIAŁOGARD”

  • Публикувано
    12/06/2024
  • Срок
    26/07/2024
  • Отваряне на оферти
    26/07/2024
  • Възложено
    20/03/2025
  • Днес
    31/08/2026
Статус
Възложено
Вид поръчка
Works
Предмет на подновяване
No
Купувач
ENERGA-OPERATOR S.A.
Място на изпълнение
NUTS code: Няколко места на изпълнение
Местоположение на купувача
NUTS code: PL634 Gdański
Стопански сектор (основен код по CPV)
45000000 Строителни и монтажни работи
Прогнозна обща стойност на поръчката (без ДДС)
Не е налично
Обща окончателна стойност на поръчката (без ДДС)
35,786,000.00 PLN
Референтен номер на търга
P/5/0021/2024
Описание

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa wraz z przebudową stacji elektroenergetycznej 110/15kV GPZ Białogard w zakresie obwodów pierwotnych i wtórnych rozdzielni 110 kV wraz z infrastrukturą towarzyszącą (nowy budynek nastawni wraz z rozdzielnią 15kV), skablowaniem mostów 15 kV z transformatorów mocy, dostosowaniem stanowisk potrzeb własnych oraz zakup i montaż transformatorów mocy - 25MVA*2. 1.1. Zakres robót obejmuje: 1.1.1. Rozbiórkę trzech budynków stacji transformatorowej wraz z instalacjami i rozdzielnią SN. 1.1.2. Demontaż istniejących bramek szynowych i liniowych wraz z iglicami. 1.1.3. Demontaż istniejącej aparatury pierwotnej wraz z konstrukcjami wsporczymi i fundamentami we wszystkich polach rozdzielni 110 kV. 1.1.4. Demontaż szafek kablowych wraz z obwodami wtórnymi dla wszystkich istniejących pól rozdzielni 110 kV. 1.1.5. Demontaż dwóch stanowisk transformatorów mocy, dwóch stanowisk zespołów kompensacji ziemnozwarciowej oraz dwóch stanowisk baterii kondensatorów. 1.1.6. Demontaż kanałów kablowych, oświetlenia rozdzielni, instalacji uziemiającej i odgromowej stacji, instalacji teletechnicznej oraz instalacji kanalizacji deszczowej. 1.1.7. Rozbiórkę stalowej wieży telekomunikacyjnej. 1.1.8. Demontaż linii elektroenergetycznych SN. 1.1.9. Rozbiórkę infrastruktury towarzyszącej, w tym ogrodzenia zewnętrznego i powierzchni utwardzonego terenu. 1.1.10. Budowę budynku stacyjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. 1.1.11. Budowę bramek liniowych i szynowych wraz z iglicami i fundamentami. 1.1.12. Budowę konstrukcji wsporczych wraz z fundamentami pod aparaturę i urządzenia rozdzielni 110 kV. 1.1.13. Montaż urządzeń i aparatury 110 kV wraz z połączeniami między nimi. 1.1.14. Budowę dwóch stanowisk transformatorów mocy 110/15kV z jednostkami 25MVA. 1.1.15. Budowę dwóch stanowisk zespołów kompensacji ziemnozwarciowej oraz dwóch stanowisk baterii kondensatorów. 1.1.16. Budową kanałów kablowych wraz z drenażem oraz instalacji kanalizacji deszczowej z układem rozsączającym. 1.1.17. Budowę instalacji uziemiającej i odgromowej rozdzielni. 1.1.18. Budowę instalacji teletechnicznej rozdzielni. 1.1.19. Budowę strunobetonowej wieży telekomunikacyjnej stanowiącej podstawę dla anten dookólnych. 1.1.20. Budowę linii elektroenergetycznych SN. 1.1.21. Budowę infrastruktury towarzyszącej, w tym ogrodzenia zewnętrznego wraz z bramą i furtką oraz powierzchni utwardzonego terenu. 1.1.22. Budowę systemu ochrony technicznej obiektu. 1.1.23. Zabudowę nowej rozdzielnicy SN. 1.1.24. Zabudowę nowych baterii akumulatorów 220 V DC. 1.1.25. Zabudowę nowych szaf sterowniczo-przekaźnikowych w pom. nastawni. ... 1.2. Pełny zakres prac dla realizacji zadania określa dokumentacja projektowa. 1.3. Wyszczególnienie i opis prac towarzyszących i robót tymczasowych oraz przedmiar i obmiar robót — zgodnie z dokumentacją projektową. Uwaga: Zamawiający informuje, że jest w trakcie aktualizacji ważności pozwolenia wodnoprawnego, które zostanie przekazane Wykonawcy do 31.12.2024 r. 1.4. Zamawiający uwzględniając, że zakończenie realizacji umowy w sprawie zamówienia nastąpi po dniu 01.01.2026 r., informuje, że odrzuci ofertę jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, w której zaoferowano rozdzielnicę rozdziału pierwotnego SN z zastosowaniem medium izolacyjnego w postaci fluorowanych gazów cieplarnianych (w tym SF6), ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniające dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylające rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). W przypadku niewskazania w Formularzu ofertowym w zakresie rozdzielnicy rodzaju medium izolacyjnego oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 12 do SWZ oraz STWiORB stanowiącą załącznik nr 17 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 15 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 16 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 13 do SWZ). 2.1. Jeżeli Zamawiający w ramach dokumentacji projektowej udostępnił przedmiar, przyjąć należy, że ma on charakter jedynie pomocniczy i nie determinuje zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Z nadrzędnej pozycji projektu budowlanego, jako części dokumentacji projektowej wynika, że w razie nie objęcia przedmiarem wszystkich robót określonych w projekcie budowlanym, przedmiot zamówienia wyznacza projekt. 2.2. Zamawiający informuje, że przewiduje na GPZ Białogard następujące rozwiązania w zakresie Systemów Ochrony Technicznej: 2.2.1. System sygnalizacji włamania i napadu – firmy SATEL, 2.2.2. Centralny system kontroli dostępu – firmy NEDAP, 2.2.3. System CCTV – firmy NUUO. Zamawiający wskazuje, że zgodnie z zapisami ST_34 - Standard Techniczny projektowania i budowy systemu zabezpieczenia technicznego stacji elektroenergetycznych 110 kV/SN oraz punktów zasilających PZ i rozdzielni sieciowych RS, który stanowi załącznik do SWZ, Wykonawca zobligowany jest przed rozpoczęciem wykonywania czynności w zakresie Systemów Ochrony Technicznej wykazać, że osoby które będą wykonywać te czynności posiadają odpowiednie kwalifikacje określone w wyżej wskazanym Standardzie. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ ZNAKÓW W POLU OGŁOSZENIA ZAMAWIAJĄCY ODSYŁA DO SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ZAWARTYCH W SWZ.

Метод на подаване
По електронен път чрез:
https://zakupy.energa-operator.pl/
Могат да се подават оферти
Електронно подаване: изисква се
https://zakupy.energa-operator.pl/
Информация за договор за обществена поръчка, рамково споразумение или динамична система за доставки
Не е налично
Условия за отваряне на оферти (дата)
26/07/2024 12:30
Място на изпълнение
Код по СРV

45000000 - Строителни и монтажни работи

45317000 - Други монтажни работи на електрически инсталации, некласифицирани другаде

71300000 - Инженерни услуги в строителството

45311000 - Работи по изтегляне на кабели за електрически инсталации и по свързване на електрически инсталации

71350000 - Инженерно ориентирани научни и технически консултантски услуги

45200000 - Строителни и монтажни работи на сгради и строителни съоръжения или на части от тях

71356000 - Технически услуги

45223000 - Строителни и монтажни работи по изграждане на строителни конструкции

45111000 - Работи по разрушаване, оформяне и разчистване на строителната площадка

71520000 - Строителен надзор

45500000 - Услуги по даване под наем на строителни машини и оборудване, с оператор

71000000 - Архитектурни, строителни, инженерни и инспекционни услуги

45112000 - Изкопни и земни работи

45220000 - Строителни и монтажни работи по общо изграждане на строителни съоръжения

45440000 - Работи по боядисване и стъклопоставяне

71340000 - Комплексни инженерни услуги

45230000 - Строителни и монтажни работи по общо изграждане на проводи и на пътища, релсови пътища и самолетни писти

45236000 - Строителни работи на спортни терени и терени на съоръжения за отдих и развлечение

45100000 - Работи по подготовка на строителната площадка

45232000 - Спомагателни съоръжения към преносните и разпределителните тръбопроводи

45400000 - Довършителни строителни работи

71330000 - Разнообразни инженерни услуги

45450000 - Други довършителни строителни работи

45310000 - Строителни и монтажни работи на електрически инсталации

71320000 - Инженерни услуги по проектиране и конструиране

71355000 - Други картографски услуги

45110000 - Работи по събаряне и разчистване на сгради; земни работи

45222000 - Строителни и монтажни работи по общо изграждане на строителни съоръжения, без тунели и мостове

45113000 - Работи по оформяне на строителната площадка

45520000 - Услуги по даване под наем на машини за земни работи, с оператор

45300000 - Строителни и монтажни работи на инсталации

71310000 - Консултантски инженерни и строителни услуги

45510000 - Услуги по даване под наем на товароподемни кранове, с оператор

45231000 - Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни проводи

45233000 - Строителни работи по изпълнение на основа на пътна настилка и настилка на пътища

Метод на възлагане
Kryterium Cena
Прогнозна стойност
Не е налично
Окончателна договорна стойност
35,786,000.00 PLN
Възлагане на обществена поръчка
Официално наименование: Atrem S.A.
Пощенски адрес:
Град: Bydgoszcz
Пощенски код: 85-033
Държава:
Предварителна информация
Обществена поръчка
Възлагане
Footnote - legal notice

Съдържанието, публикувано на тази страница, е само за информационни цели и няма правно действие. Институциите на Съюза не поемат отговорност за това съдържание. Официалните версии на съответните обявления за обществени поръчки са версиите, публикувани в притурката към Официален вестник на Европейския съюз и достъпни в TED. Тези официални текстове са пряко достъпни чрез връзките на настоящата страница. За повече информация, моля, вижте обяснителната бележка за отговорността по отношение на обществените поръчки.